Kawhi Leonard влиза от пейката срещу Лос Анджелис Клипърс над Лейкърс

ЛОС АНДЖЕЛИС — След като пропусна целия минал сезон, Kawhi Leonard реши да изчака малко преди да се завърне в Los Angeles Clippers, което го направи дългоочакван играч.
Леонард, който се присъедини към отбора за първи път, реши да не стартира, надявайки се да се възползва максимално от ограниченото си игрово време. Той най-накрая завърши, когато Клипърс отново победиха Лос Анджелис Лейкърс. Леонард вкара 14 точки, включително 21-футов скок с 52,3 секунди преди края, при победа със 103-97 в Crypto.com Arena.
Клипърс победиха съперниците си в линията за осми пореден път, въпреки факта, че играчите на техния отбор не влязоха в игра до 6:25 на втората четвърт и играха три минути за общо 21 минути.
„Мина много време“, каза Леонард за очакването си за играта. „Но аз чаках 82 мача миналата година, така че не очаквах 15 минути да са толкова дълго.“
В мач 1, след като скъса дясната си предна кръстна връзка в мач 4 от втория кръг срещу Юта Джаз на 14 юни 2021 г., Леонард е на пейката за първи път, откакто игра за Сан Антонио Спърс през ноември 2013 г.
Леонард каза, че е решил да не започва плейофите след проверка на данните и провеждане на симулации на практика. Те искат да увеличат максимално минутите му при реванш, да го качат на пода и да завършат мача с най-висок резултат.
„Когато започнах, седях 35 минути в реално време“, каза Леонард за започването и успяването да завърши играта. „Твърде дълго е. Така че просто мисля, че това е най-добрият сценарий. Но ще видим как ще се развият нещата.”
Най-накрая отново на корта, Леонард не губи време. Той зарови първите си два удара, и двата от средна дистанция, където често обича да действа.
„Първият [Леонард] получи отскок, отиде от брега до брега и удари малкото си патентно избледняване“, каза Джон Уол, 15, в първата си игра от 23 април 2021 г. Хвърли 7 от 7 и вкара 15 точки за 24 минути . „За него всичко е въпрос на ритъм и ритъм.
„Той е като машина, работи върху своите неща, придържа се към това, което иска да направи. И той основно го приема като тренировка. Той сякаш не вижда никого пред себе си. Всичко е за него. изчезване или разстрел“.
Тройките на Леонард нямат ритъм и той е 1-за-4 от игра. Но той направи някои ключови ходове, като беше атакуван от ЛеБрон Джеймс в края на четвъртата четвърт и удари скок за по-малко от минута след края на Лейкърс с аванс от 15 точки през втората част. точков буфер.
„Правил съм това и преди“, каза Леонард, когато слезе от пейката. „Така започнах кариерата си. Ето как подходих мислено. Държах се така, сякаш съм в беда и веднага след като се разписах през втората четвърт, беше време да играя баскетбол.
Леонард призна, че може да не играе поне един от последователните мачове в Сакраменто и у дома срещу Финикс този уикенд.
„Трябва да играете минута след минута постепенно, за да укрепите предната кръстна връзка“, каза Леонард. „След като започнете да играете първата 38-минутна игра, лесно може да стане по-слаб, но аз слушам лекаря.
Що се отнася до това колко дълго планира да играе от резервната скамейка, Леонард каза, че може да се наложи да увеличи минутите си до около 34,1 минути, които имаше средно през сезон 2020-21.
„Всичко зависи от това как коляното ми реагира“, каза Леонард. „Ще видим как ще е утре и след това ще натрупам с времето и ще започна да добавям повече минути и след като съм готов да играя 35 минути – мисля, че съм играл 33 минути, когато съм здрав – това е приблизително след време ще видиш как започвам.

Време на публикуване: 3 ноември 2022 г