Загубата на Клипърс от Сънс поставя под съмнение надеждите за титлата в НБА

Kawhi Leonard и Paul George се приближиха до полузащитата преди старта в неделя вечерта на Crypto.com arena, единият твърд, другият се канеше да говори. Звездите на Клипърс бяха помолени да се обърнат към тълпата преди първия мач на отбора и Джордж беше кратък, когато Леонард кимна.
Както се видя през цялата неделя, Клипърс се бореха да поддържат темпото на Финикс при загубата си със 112-95, а в мач 2 Клипърс трябваше да отговорят на няколко въпроса, преди да мечтаят за шампионска титла.
Въпреки че Реджи Джаксън започна третата си поредна игра, Джон Уол започна третата четвърт с титулярно място и Уол почти изравни Джаксън за минути.
Пол Джордж завърши с 40 точки без Кауай Ленърд и Джон Уол, а Клипърс отложиха късния си връх при победата над Сакраменто Кингс.
Как Клипърс балансират използването на стартовия си център Ивица Зубац с честотата на замяната му с по-малък състав? Използвайки традиционните големи шайби през целия мач, Финикс задуши Клипърс за борби през първото полувреме, за да вземе преднина от 20 точки, като техният титуляр Деандре Айтън веднъж успешно грабна топката от Джаксън.
Може би най-важното, дали това е пример за бързо изморяване, или Клипърс не се вслушват в инструкциите на треньора Тайрън Лиу извън сезона, че въпреки целия си талант, няма да дадат най-доброто от себе си, ако не дадат всичко от себе си?
„Не можете да започнете играта така, особено ако искате да започнете със защитен манталитет“, каза Лиу. „Няма извинение да играем един срещу друг. Всички играят гръб до гръб. Трябва да станем по-добри.
Джон Уол казва, че се чувства добре физически и играе добре, „с изключение на наказателните удари на Шак“.
Клипърс загубиха в лошо първо полувреме, а Финикс бързо отхвърли всички опити за връщане през второто полувреме, като Девин Букър водеше с 35 точки и 16 шанса.
По същия начин Джордж разкритикува защитата – каза, че защитата с топка е гадна, а защитата без топка е гадна.
Леонард изигра втория си мач за сезона, в който игра 21 минути и отбеляза 11 точки, 6 борби и 2 асистенции, 7 точки близо до линията за наказателни удари. Една вечер след като Джордж вкара 40 за 39 минути, за да победи Сакраменто, той игра 34 минути и вкара 16 точки.
Джаксън не отбеляза гол, пропусна пет пъти за 24 минути и направи две асистенции. Уол започна да загрява основната линия в началото на второто полувреме, като Уол пое ролята на топка номер едно заедно с Джордж и Леонард. Една вечер най-забележителният принос на Уол по време на примирието в Сакраменто беше страничен съветник, който той предостави на Норман Пауъл, когато титулярният защитник беше 3-за-18 в началото на сезона, каза Лиу преди началото.
„Норм не беше доволен от себе си, но [Уол] говореше с Норм и просто казваше, „Продължавай да играеш, продължавай да играеш“, каза Лиу преди началото на играта.
„Ако стреляш правилно и агресивно, всичко е наред. Няма да пропуснете всеки изстрел.“
„Знаеш ли, Майкъл Джордан и аз не правим всеки удар, нали знаеш?“ Лу Пауъл каза. „И ние сме най-добрите двама в света, така че трябва да продължиш, разбираш ли?“
Powell went 4 of 9, heeding Liu's advice to stay aggressive, which sometimes worked – laying down and missing Leonard's easy dunk transition in the third quarter – sometimes not – trying to get the ball out. Предаден на Зубак за удушаване.
Лу не трябваше да казва на Уол да продължи да настоява. Клипърс губеха с 11-0 и не отбелязаха гол през първите три минути на мача, а когато Уол влезе на корта през първите осем минути, Букър победи Клипърс с 14-10, увеличавайки преднината на Сънс още повече. .
Дълбочината на Клипърс им позволява да извадят Кауай Леонард от резервната скамейка и да играят десетки комбинации от състави, като същевременно се фокусират върху изграждането на претенденти за титлата.
Стената осигуряваше липсващата опашка. Първият му пас беше перфектният пас към Джордж за забивка. Първият му пробив беше нахлуване на целия корт, Уол се опитваше да пренесе топката до кръста си и въпреки неуспеха беше смел. Уол не беше перфектен, той направи 1 от 5 наказателни удара, но имаше 17 точки при 7 от 12 удара.
Леонард игра 7 минути през третата четвърт, като продължи модела на първия си мач на пейката, където направи смени в три части от по около 7 минути всяка – половината до края на първата част, след това третата. половината. Затваряне на минути.
Посветено на SoCal High School Athletic Experience, Prep Rally ви предлага резултати, истории и поглед зад кулисите на това, което прави подготвителната лека атлетика толкова популярна.
Андрю Грейв е писател на бийтове на Клипърс за Los Angeles Times. Той се присъединява към The New York Times, след като отразява американския футбол и леката атлетика в Университета на Орегон. Той е възпитаник на университета в Орегон и е израснал на брега на Орегон.

Време на публикуване: 25 октомври 2022 г